Biuro rachunkowe i e-księgowość

Optymalizacja witryn
17 września, 2020
Jak działa wybielanie zębów lampą?
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i e-księgowość

Z jakiego powodu warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Zalet nawiązania współpracy z biurem rachunkowym znajdzie się sporo. Decydując się na współdziałanie z biurem rachunkowym oprócz tego, że zyskuje się styczność z wykształconym profesjonalistą, to również dobrej jakości obsługę. Chociaż głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba dodać, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Dla przykładu realizuje wyceny pasywów i aktywów, tworzy zestawienia obrotów i sald lub segreguje i kataloguje dokumenty firmy. Nawiązanie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że biuro przejmuje część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad prawidłowością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe wykonuje ewidencję wydarzeń gospodarczych, przygotowuje sprawozdania finansowe, a do tego przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się aktualizuje, z tej przyczyny nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają stałe poszerzanie swojej wiedzy. Wnikliwa obserwacja oraz szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, gwarantuje, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą miały właściwą strukturę, kompletne informacje oraz utrzymują konieczny porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny sposób działania. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, by odbierać dokumenty na czas oraz jak ich wspierać w biznesie. Oprócz tego klienci biura rachunkowego zwykle mogą liczyć na dostęp do informacji, a do tego pełną pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać pracuje w interesie przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie firmy.

Zgodność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie operacje finansowe firmy wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich bazie da się dokonać poprawnych rozliczeń, więc są ważnym elementem pracy księgowej. Wśród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty dostarczane były w komplecie oraz miały poprawną strukturę oraz wszelkie potrzebne informacje. Najważniejsze, by klient udostępniał wszelkie dowody szybko, by księgowa mogła przeliczyć je we właściwym czasie.

Metoda udostępniania dowodów księgowych do biura rachunkowego zwykle zależy od jego zasad. W części miejsc niezbędne jest udostępnianie dowodów księgowych oryginalnych. Niekiedy wystarczy odpowiednio oznaczona kopia. Czasami dokumenty należy przekazywać bezpośrednio do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe gwarantuje zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem oraz nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca ma ciągły dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

Księgowość elektroniczna

Obecnie biura rachunkowe co raz częściej korzystają ze programów księgowości online. Ich główną zaletą jest elektroniczny wgląd do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość online pozwala na dodawanie wszelkich dowodów księgowych, których zapisy online gromadzone są na całkowicie chronionych serwerach. Poza tym takie programy pomagają w tworzeniu rozliczeń i zestawień, a nawet usprawniają kontakt między biurem rachunkowym, a klientem. Ponadto programy elektronicznej księgowości są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające często oferują szkolenia, a także pełne wsparcie techniczne. Tego typu programy są stale aktualizowane, by były zgrane z najnowszymi przepisami oraz gwarantowały całkowite bezpieczeństwo informacji.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość elektroniczna, a także dogodnościom w kwestiach dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo wygodna. Opróćz tego większość biur rachunkowych prezentuje rozbudowaną ofertę. Oprócz fundamentalnej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych czy rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, dostarczają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują klientów czy np. oferują telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów ze strony biura, skutki finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo istotnym atutem jest także oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi przejmować się zmianami w przepisach albo  uczyć się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.