Firma sprzątająca dla firmy

Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020
Natryskowe ocieplanie pianką poliuretanową
1 października, 2020

Firma sprzątająca dla firmy

Czyste biuro lub innego typu zakład pracy to ważny aspekt, na jaki potencjalni klienci zwracają uwagę, decydując się na współpracę z firmą. Mając na celu pozytywne pierwsze wrażenie na ludziach, którzy znajdą się wewnątrz budynku, należy zatroszczyć się o czystość. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba sprzątająca na umowie może sobie nie poradzić, z uwagi na to duża ilość przedsiębiorstw decyduje się na wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Przeważnie współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i oszczędne. Z uwagi na to nic zadziwiającego, że firmy sprzątające stają się o wiele bardziej znane. Co raz częściej bywa tak, że z takich usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Usługa firm sprzątających zawiera sporo działań porządkowych. W momencie nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, trzeba jasno wskazać w umowie, które czynności będą konieczne, a obok tego w jakich godzinach i dniach będą przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a niekiedy sprzątają na bieżąco – np. w handlowych galeriach. Warto także określić częstość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy porządkować 1-2 razy w tygodniu, natomiast w miejscach, gdzie przeważnie pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz grafiku sprzątania, lepiej pomyśleć o potrzebnych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających zawierają przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg lub wynoszenie śmieci. W usługach znajdzie się także czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek i klatek schodowych. Sporo firm sprzątających gwarantuje też pranie dywanów lub mebli tapicerowanych. Oferowane są też okresowe usługi, np. mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Co więcej w okresie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Dostosowanie usług zależy więc od potrzeb danej firmy, jej powierzchni oraz otaczającego ją terenu.

Jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej warto zacząć od przeanalizowania oferowanych usług, by zdobyć pewność, że sprosta konkretnym potrzebom. Co więcej trzeba zobaczyć referencje oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, zapisujących uzgodnienia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, które przekonują do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o jakich trudno znaleźć więcej informacji, należy podchodzić z z dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest także metoda pracy. Personel powinien być zarządzany w taki sposób, by robienie usług zachodziło szybko oraz na czas. Trzeba zwrócić uwagę też na utrzymanie harmonogramu pracowników i na dane list kontrolnych, dokumentujących częstotliwość wykonywanych usług. By znaleźć dobrą firmę sprzątającą, należy jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeśli klient nie będzie samodzielnie udostępniał konieczny sprzęt oraz środki czystości, powinno się sprawdzić, jakich preparatów używa konkretna firma . Niekiedy firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając wykorzystanie wysokiej jakości preparatów sprzątających, jakich nie da się nabyć w zwykłym sklepie lub galerii.

Dlaczego warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może być zyskowne z dwóch bazowych powodów. Przede wszystkim to rozwiązanie jest zwykle tańsze, w porównaniu do zatrudnienia osób sprzątających na umowę. Co więcej, w przypadku, gdy nie mamy osoby sprzątającej, angażując fachową firmę, zdejmujemy taki przymus z pozostałych pracowników, co oznacza, że mogą skupić się wyłącznie na własnych zadaniach, które generują faktyczne zyski. Oprócz tego profesjonalne firmy sprzątają zdecydowanie lepiej oraz staranniej, a do tego bardzo dyskretnie, gdy dopasujemy czas przeprowadzania czyszczenia, by nie zakłócał pracy pozostałych. W ten sposób budynek miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, oczyszczona oraz zachęca potencjalnych klientów. Poza tym firma sprzątająca przeważnie troszczy się o potrzeby placówki. Jeżeli kończą się istotne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zwykle taka wiadomość jest przekazywana do odpowiednich osób, aby nie dopuścić do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy wpływa także na samopoczucie pracowników i na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to komfort oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, wobec czego łatwiej skupić się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.