Jak działa wybielanie zębów lampą?

Biuro rachunkowe i e-księgowość
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020

Jak działa wybielanie zębów lampą?

W jaki sposób wybielać zęby, aby otrzymać oczekiwany rezultat?

Wybielanie zębów, głównie fachowymi technikami od stomatologa jest oceniane jako jeden z najbardziej efektywnych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę metody, można w krótkim czasie osiągnąć biel zębów widoczniejszą nawet o parę tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, powstałych na skutek np. barwiącej diety.

Wśród kupowanych przez pacjentów pokarmów i napojów jest wiele produktów, które wpływają na kolor zębów. Do najczęściej wyliczanych należą soki, kawa i niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było niwelowanie rezultatów zjadania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są wybielające zęby zabiegi. Oprócz codziennej pielęgnacji znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą zdecydować się na fachowe zabiegi wybielania u dentysty, np. naświetlania specjalistycznymi lampami.

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Najskuteczniejsze fachowe wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich wytworzonymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Taka technika wybielania zębów daje najlepsze efekty w krótkim czasie.

Wśród najpopularniejszych lamp wybielających jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, jaka oferuje oczekiwane i trwałe skutki nawet po pojedynczym zabiegu wybielania zębów. Oprócz tego ten typ zabiegu usuwa do 96% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i pomniejsza stany zapalne przyzębia, a także wspomaga hartowanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Tak więc wybielanie zębów, chociaż najbardziej oczekiwane, nie jest jedynym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym narzędziem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, co sprawia, że może być dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co polepsza wygodę i dokładność pracy. Poza tym również moc naświetlania lampy może być dobrana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami dentysty. Natężenie światła może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia.

Inne techniki wybielania zębów

Każdy marzy o wspaniałym i śnieżno – białym uśmiechu. Z tego powodu wszędzie znane są odmienne techniki wybielania, na które każdy może się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są pasty wybielające . Dość dobrze usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie niszczą szkliwa. Równie powszechne są lakiery, paski i wybielające żele do samodzielnej aplikacji. Można je dostać na przykład w sklepach lub w aptece, jednak zazwyczaj to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między zębami.

Nie każdy pamięta, że dobrym sposobem na wybielenie zębów jest porządne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym na przykład zabiegiem scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje rozjaśnienie zębów. Innym sposobem dostępnym w klinice dentystycznej są także specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece są na wymiar dopasowane do pacjenta na bazie odcisku jego zębów. Pacjent sam aplikuje nakładki po wizycie i stosuje zgodnie z ustaleniami dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, by wybielanie zębów było skuteczne i bardzo bezpieczne? Bazą bezpieczeństwa wybielania zębów jest kontakt ze stomatologiem. Jak teraz mamy świadomość, że wszelkie babcine sposoby, chociaż teoretycznie działają, w rzeczywistości uszkadzają szkliwo i często drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy pomoże sprawdzić, jaka metoda spośród polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Ponadto oceni stan jamy ustnej i stwierdzi, czy przed zabiegiem wybielania zębów potrzebne jest leczenie.

Bez względu na metody wybielania zębów, trzeba pamiętać o tym, aby kupowane były one z zaufanych źródeł. Najbardziej znane żele czy nakładki wybielające bezpieczniej kupić w zaufanych punktach lub z polecenia stomatologa. Niezwykłe promocje nie gwarantują bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Dlatego lepiej wybrać fachowe wybielanie zębów w klinice stomatologicznej. Dzięki temu mamy pewność, że stomatolog używa certyfikowane wyroby, a na bazie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Jak szybko pojawiają się efekty wybielania zębów?

Warto wspomnieć, że wybielanie zębów nie działa momentalnie. Np. wybielanie zębów techniką nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki efekt, jednak trzeba pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą stać się nadwrażliwe. Zwykle zaraz po wybielaniu zębów trzeba też stosować tzw. białą dietę, by nie osłabić świeżo osiągniętego rezultatu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania zębów będzie trwały.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie zębów nie działa? Wyeliminowanie przebarwień powstałych na skutek diety pozwoli odkryć naturalny kolor zębów, które czasem nie są do końca białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby na zawsze zmieniają kolor na przykład na skutek używanych leków albo w przypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie osiągniemy całkowitej bieli preparatami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem w klinice stomatologicznej.

Co robić, kiedy wybielanie zębów nie daje efektów? Wtedy podejmujemy inne zabiegi estetyczne znane u dentysty. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, które na stałe aplikujemy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Oprócz tego, że możemy dopasować ich kolor do potrzeb pacjentów, przy użyciu licówek stomatolog może dokonać także drobnej poprawy kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Z uwagi na to warto przed zabiegiem wybielania zębów porozmawiać ze stomatologiem, aby stwierdził, jaka metoda będzie najbardziej skuteczna.

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.