Klimatyzacja split do domu

Dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Izolacja termiczna dachu
17 września, 2020

Klimatyzacja split do domu

Najnowsza rekuperacja i klimatyzacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na niezłe samopoczucie, ale też na naszą skuteczność. Wysoka jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, stanowią fundament naszego komfortu oraz korzystnie wpływają na naszą motywację oraz zdolność wykonywania zadań. Aby zapewnić sobie komfortowe warunki najczęściej decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najlepiej wyrównuje temperaturę w środku domu przynosząc nam komfort podczas upałów. Jedynym minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, które już mamy oraz nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. Tutaj bardzo dobrze radzi sobie system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Jak działa rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by uzyskać jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie przyjemnej temperatury w środku budynku szczególnie latem, kiedy liczymy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury w środku domu, przynosząc ochłodę oraz cieplny komfort niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach przeważnie używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część ma na celu ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część usuwa ciepło z budynku. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzacja sprawdza się tylko w trakcie lata. Wiele klimatyzatorów może również ocieplać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście centralnego ogrzewania albo pozostałych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w wentylacji budynków. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele różnych okoliczności, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń wynikają ze strat cieplnych. Zazwyczaj wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla regulacji temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ocieplić, na co wykorzystywana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Co więcej rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, które chronią jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wprowadzane do wnętrza budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepszy sposób na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup któregoś z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza redukuje nasze potrzeby na dogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy też filtruje powietrze. Zapewnia nam oszczędność energii i ochronę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem zapewnienia komfortu w środku pomieszczeń jest połączenie tych dwóch systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę korzyści z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji posiada sporo różnych zalet. Najważniejszą z zalet jest termiczny komfort w środku mieszkania i dojście czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany występowanie niechcianych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza oznacza, że da się odgrodzić się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wymienione zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny panujący w środku budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.