Klinika stomatologiczna Toruń

Geodeta – pomiary specjalne
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020

Klinika stomatologiczna Toruń

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na zdobytej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozkwitu technologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest właściwie od razu podczas jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które usuwają przebarwienia oraz korygują kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet zadowolony nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu zębów. Do niedawna na ostateczny rezultat musieli czekać aż do końca leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość sprawdzenia rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog dzięki specjalnemu programowi nanosi wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera aplikację implantu zębowego. O ile dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród protez, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długotrwałym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi zrosnąć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za sprawą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant stomatologiczny całkowicie połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie widoczniejsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a do tego usuwa do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą w gabinecie stomatologicznym jest bardzo wygodny oraz nie pożera wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez problemu regulować moc światła oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć także przy użyciu protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się schować trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako metodę poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.