Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Geodeta – pomiary specjalne
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020

Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów i na rozkwitu technik i technologii używanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest właściwie od razu w ciągu jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które eliminują przebarwienia i poprawiają kształt zębów, a nawet wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Jeszcze kilka lat temu na efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie istnieje możliwość zobaczenia rezultatu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera wszczepienie implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym i zdaniem stomatologów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów stomatologicznych łączy się długim czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, gdzie stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Wybielanie zębów lampą Beyond w klinice stomatologicznej

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, wykorzystanie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie lepsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet w pełni wyleczone zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a do tego eliminuje do 98% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle wygodny i nie zajmuje dużo czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może swobodnie regulować siłę światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć również przy użyciu koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do położenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim da się zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako metodę korekty niewielkich wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) albo nadłamany fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.