kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Klimatyzatory Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty bez zaświadczeń
2 września, 2020

kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba konkretnych uprawnień. Według przepisów prawa wymagane jest podstawowe prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, zezwolenie Starosty, dokument zaliczenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto wymagane są pozytywne wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które potwierdzą możliwość kierowania pojazdami. Kompleksowe szkolenie gwarantuje otrzymanie wszelkich koniecznych dokumentów. Dla kierowców, którzy zdobyli uprawnienia wcześniej dostępne są uzupełniające szkolenia, które powiększą zdobyte umiejętności. Żeby rozpocząć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jedynym wymaganiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady właściwej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Same badania lekarskie można odbyć po szkoleniu lub w jego trakcie.

Kto może zapisać się na kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje przede wszystkim osoby, które chcą prowadzić te pojazdy w ramach pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z wysokim ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany ma prawo nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu przede wszystkim ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wykazywać się szybką reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej oraz gminnej. Według przepisów ruchu drogowego są to również pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje także kierowców chcących zatrudnić się w Służbie Celnej, Straży Granicznej, Służbie Parku Narodowego i innych służbach bezpieczeństwa. Posiadając takie uprawnienia można również kierować bankowozy i pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tym charakterze.

Program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był wymyślony w taki sposób, aby nastawił kierowcę na niebezpieczne sytuacje na drodze i unikania kolizji. Stosując techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo tak swoje, jaki i pasażerów oraz osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie pokazuje niebezpieczne sytuacje, gdy możliwa jest utrata panowania nad pojazdem. Na podstawie szkolenia kierowcy doskonalą swoje umiejętności, które są niezbędne do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla wszystkich kierowców, z kolei szkolenie uzupełniające przygotowano dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W szkolenie wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. Wśród tematów, które znajdują się w zajęciach teoretycznych są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, psychologiczne podstawy uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w niebezpiecznych warunkach. Istotnym segmentem jest również przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Natomiast zajęcia praktyczne polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które jest bazą do uzyskania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy w charakterze kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Co należy przygotować przed szkoleniem na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Każdy kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat i prawo jazdy odpowiedniej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najłatwiejszą formą zapisania się na szkolenie, jest przesłanie formularza zgłoszeniowego. Potrzebne materiały szkoleniowe i egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Również wykonanie badań lekarskich i psychologicznych wlicza się w ofertę.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i przekazuje fachową wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na wiedzy i latach doświadczeń, które szczegółowo przekazują kierowcom. Przygotowany program szkolenia za pomocą świetnej organizacji i wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii przygotowuje kierowców do kierowania pojazdem w trudnych warunkach. Edukacja zgodna z aktualnymi normami, doskonałe warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej jazdy i sprawnego udziału w ruchu drogowym w nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane szkolenie

 

Komentarze są wyłączone.